top of page
GROF-LT-Zentriert-Blau.png

HOLOS

MAPS-Rick-Doblin-Headshot-2018-600.jpg

Rick Doblin, Ph.D.

Rick Doblin, Ph.D., je zakladatelem a výkonným ředitelem Multidisciplinární asociace pro psychedelická studia (MAPS). Doktorát ve veřejné politice získal na Harvard's Kennedy School of Government, kde napsal svou disertační práci o regulacích lékařského využití psychedelik a marihuany a svou diplomovou práci o průzkumu mezi onkology o kouření marihuany vs. užívání orálních pilulek s THC pro potlačení nevolnosti u pacientů s rakovinou. Jeho bakalářská práce na New College of Florida byla po 25 letech pokračováním klasického "Good Friday Experiment", který zkoumal potenciál psychedelických drog katalyzovat náboženské zážitky. Vedl také po 34 letech následnou studii k vězeňskému experimentu Timothyho Learyho (Timothy Leary's Concord Prison Experiment).

 

Rick studoval u Dr. Stanislava Grofa a byl mezi prvními, kteří byli certifikováni jako facilitátoři holotropního dýchání. Jeho profesním cílem je pomáhat rozvíjet právní kontexty pro prospěšné používání psychedelik a marihuany, především jako léky na předpis, ale také pro osobní růst u jinak zdravých lidí, a eventuálně se stát legálně licencovaným psychedelickým terapeutem.

 

Založil MAPS v roce 1986 a v současné době žije v Bostonu se svou manželkou, psem a prázdnými místnostmi od tří dětí, z nichž jedno je na vysoké škole a dvě vystudovaly.

bottom of page