top of page
GROF-LT-Zentriert-Blau.png

HOLOS

PAUL_se17.jpg

MUDr. Paul Grof

MUDr. Paul Grof, je kanadský výzkumný a klinický psychiatr. Dr. Grof se účastní transpersonálních aktivit od roku 1962. Od roku 1990 praktikoval a využíval holotropní dýchání se skupinami osob zabývajících se meditací, psychiatrických pacientů a s klienty trpícími závažnými depresemi a bipolárními poruchami. Publikoval relevantní pozorování v literatuře a videích.
 
Paul Grof také používá psychedelika k léčbě poruch nálady a podílel se na vypracování doporučení o jejich vhodném použití pro léčbu, duchovní rozvoj a osobnostní růst. Dříve působil také na pražské hudební konzervatoři v oboru psychologie hudby a pracoval jako profesionální hudebník.
 
Dr. Grof spolupracoval na mnoha mezinárodních klinických a výzkumných iniciativách v oblasti poruch nálady. Provedl pětileté sledování klientů s bipolárními poruchami a jejich rodin. Za svůj výzkum získal několik mezinárodních ocenění v USA, Kanadě a Evropě, zejména za svou roli při prokazování stabilizačních účinků lithia u bipolárních poruch.
 
Kromě své terapeutické a výzkumné práce v Severní Americe a Evropě pracoval také v Národním institutu duševního zdraví v USA a ve Světové zdravotnické organizaci v Ženevě (1985-2000), kde předsedal Výboru pro psychotropní látky. Od roku 1988 do roku 2005 byl zpočátku klinickým ředitelem nemocnice Royal Ottawa Hospital a později ředitelem výzkumu poruch nálady.
 
Paul Grof je v současné době profesorem psychiatrie na University of Toronto a ředitelem Ottawa Mood Disorders Center. Aktivně se podílí na výuce vhodného využití psychedelik pro léčbu a osobnostní růst. Podílí se na webových stránkách mdco.ca a má kanál YouTube. Je autorem a spoluautorem 506 publikací a tří knih. www.mdco.ca

bottom of page