top of page
GROF-LT-Zentriert-Blau.png

HOLOS

FullSizeRender-14.jpg

Brigitte Grof

Brigitte Grofová je psycholožka, licencovaná psychoterapeutka a umělkyně s více než 30 letou zkušeností s holotropním dýcháním a holotropními stavy vědomí. V roce 1986 v institutu v Esalenu v Kalifornii a získala certifikaci v prvních výcvikových skupinách v USA a ve Švýcarsku. Od začátku Grofova tréninku vyučovala tréninkové moduly v USA, Francii a Německu (spolu s Dr. Sylvesterem Walchem) a vedla tříletou výcvikovou skupinu pro holotropní dýchání s Dr. Ingo Jahrsetzem. Od roku 2004 vyvíjí a vyučuje vlastní metodu individuální terapie kombinující dýchání a práci s tělem na základě holotropních principů. V současné době pracuje ve své soukromé praxi ve Wiesbadenu v Německu a nabízí holotropní workshopy a retreaty.

Její výtvarná tvorba je inspirována vlastními zkušenostmi s mimořádnými stavy vědomí a šamanským uměním původních kultur. V roce 2017 byla v angličtině vydána její kniha „The True King“, duchovní pohádka s jejím vyprávěním a ilustracemi.

 

Od dubna 2016 jsou Stan a Brigitte Grofovi šťastně ženatí; žijí v Německu a Kalifornii a cestují společně vnitřním a vnějším světém. V posledních letech vedli semináře a semináře holotropního dýchání v Číně, Chile, Ekvádoru, USA, Švédsku, Francii, Argentině, Peru, ve Švýcarsku a v Esalenu v Kalifornii v USA. V květnu 2020 zahájili nový výcvik v práci s holotropními stavy vědomí, mezinárodní výcvik Grof® Legacy Training.

Její webová stránka je: www.brigittegrof.com

bottom of page